Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Na doby początek dnia... Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Na doby początek dnia... Pokaż wszystkie posty

piątek, 3 lipca 2015

Koktajl kokosowy

Składniki:

  • średni banan (120g)
  • opakowanie serka wiejskiego (200g)
  • łyżka płatków owsianych (10g)
  • 2 łyżki wiórków kokosowych (20g)
  • 10 łyżek mleka (100ml)
wartość energetyczna: 530 kcal

Wszystkie składniki zblendować. Miłego dnia :)

czwartek, 2 lipca 2015

Szybka owsianka z serkiem wiejskim.

Składniki:

  • 4 łyżki płatków owsianych(40g)
  • opakowanie serka wiejskiego(200g)
  • średni banan(120g)
  • łyżka kakao(10g)
wartość energetyczna: 505 kcal

Płatki owsiane oraz kakao mieszamy. Zalewamy odrobiną wody i gotujemy na małym ogniu. po czasie jak zmiękną dodajemy pokrojonego banana oraz serek wiejski. Możemy dodać ulubione bakalie.

Omlet na słodko

Składniki:

  • 2 jajka
  • średni banan (120g)
  • 2 łyżki płatków owsianych(20g)
  • łyżka masła orzechowego(20g)
  • łyżka kakao(10g)
wartość energetyczna: 490 kcal

Zblendować wszystkie składniki, oprócz masła orzechowego. Wylać na teflonową patelnię. poczekać, aż omlet się zetnie. Wyłożyć na talerz. posmarować masłem orzechowym.

Naleśniki tiramisu

Składniki:

  • 6 łyżek mąki razowej-pszennej albo gryczanej(60g)
  • 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
  • szczypta sody
  • coś do osłodzenia-może to być stevia(którą wykorzystałam w tym przepisie), albo ksylitol, 
  • łyżeczka kakao
  • łyżeczka kawy zbożowej
  • 100 ml mleka- 10 łyżek
  • jajko
  • łyżka oliwy z oliwek
  • średni banan(120g)
wartość energetyczna: 550 kcal

Łączymy mąkę, proszek do pieczenia, stevię, kakao oraz kawę rozpuszczalną. Mieszamy suche składniki. W osobnym naczyniu łączymy jajko, mleko i oliwę. Dodajemy 'mokre' składniki do 'suchych'. Miksujemy na średnich obrotach.. Wylewamy ciasto na patelnię teflonową. Czekamy, aż się zetnie. Wykładamy naleśnika na talerz. Na wierzch układamy pokrojonego banana.

Koktajl śniadaniowy - wspomnienie dzieciństwa :)

Jednym smakiem, który pamiętam z dzieciństwa jest dobrze znany krem czekoladowy, który uwielbiają nie tylko dzieci, miłość do cukru i czekolady trwa latami. Lata mijają, także etap, kiedy rosło się wzdłuż, a nie w szerz... :), a miłość do czekolady bywa bolesna. Więc proponuję koktajl śniadaniowy o zbliżonym smaku, w sam raz na początek dnia :)

Składniki:

  • łyżka kakao (10g)
  • 2 łyżki orzechów laskowych (20g)
  • średni, mocno dojrzały banan(120g)
  • 3 łyżki kaszy jaglanej(45g)
  • 3/4 szklanki mleka(200ml)
Wszystkie składniki zblendować. 

wartość energetyczna: 525 kcal




Omlet gryczany

Bardzo prosty przepis na każdy poranek, można stworzyć wiele wariacji i tych wytrawnych i nieco słodszych. Uwielbiam śniadania na słodko dlatego też taką wersję zaproponuje, chociaż wydaje mi się, że równie pysznie smakowałby z wędzonym łososiem..

Składniki:

  • 2 łyżki mąki gryczanej
  • 2 jajka
Wszystkie składniki zamieszać mikserem, do uzyskania jednolitej konsystencji. Patelnie wysmarować za pomocą ręcznika papierowego oliwą z oliwek. wylać na nią wcześniej przygotowaną masę i poczekać, aż omlet się zetnie.

Jako dodatek przygotowałam słodki twarożek,

Składniki:

  • 2-3 duże łyżki mielonego twarogu
  • garść owoców leśnych (użyłam mrożonych)
  • kilka tabletek stevi (lub miód albo ksylitol)

Wszystkie składniki zblendować i posmarować omlet masą twarogową. Posypałam go dodatkowo suszoną żurawiną i pestkami słonecznika. Wybierzcie swoje ulubione dodatki :)
Miłego dnia :)






Koktajl śniadaniowy z masłem orzechowym

Śniadanie w 5 minut? Żaden problem! Nigdy nie wychodźcie z domu bez śniadania, proszę nie zapominajcie o nim :) A oto jedna z propozycji na pyszny koktajl na początek dnia...

Składniki:

  • łyżka masła orzechowego (20 g)
  • 3/4 szklanki mleka (200 ml)
  • 1/2 kostki twarogu półtłustego (100 g)
  • średni banan (120 g )
  • 2 łyżki płatków owsianych ( 20 g)
wartość energetyczna: 540 kcal

Wszystkie składniki zblendować  uważając, żeby nie opryskać ubrań, bo nie mamy czasu się przebierać :).  Można zabrać w zakręcany, szczelny kubek na drogę do pracy. Wszystkim zapracowanym życzę miłego dnia i dużo energii